Naše služby

Doprava

Provozování nákladní autodopravy v zemích západní Evropy, případně po celé Evropě.

 

Čerpací stanice PHM

PHM od společnosti OMV, široká nabídka zboží v pokladně, bufet s přijemným posezením.

 

Myčka nákladních vozidel

Automatická mycí linka pro všechny typy vozidel, osobní, dodávky, nákladní, vč. kamionů.

 

Popis společnosti

V současné době máme zhruba 40 vozidel (především nákladních souprav – kamiónů) a přibližně 60 zaměstnanců. Provozujeme vozidla nejlepších značek, především Volvo, MAN a Mercedes–Benz, která splňují ekologické limity EURO 5 a 6. Jsme schopni zajistit přepravu po celé Evropě. Naše vozidla se nejčastěji pohybují ve Spolkové Republice Německo, Francii, Belgii, Holandsku, Portugalsku, Španělsku a Polsku. Naši řidiči mají k dispozici veškeré komfortní vybavení – klimatizaci, nezávislé topení, GPS navigace a všichni jsou vybaveni mobilními telefony. Děláme maximum pro spolehlivou a bezpečnou jízdu.

Historie

V roce 1989 zakládají Hynek a Julie Pieranoví firmu a kupují svůj první autojeřáb Tatra 148, se kterým pan Pieran jezdí u EZ Brno v závodě Nová Huť.

V roce 1990 jim jsou v restituci navráceny garáže, které vlastnili rodiče Hynka Pierana a kteří od roku 1933 do roku 1953 podnikali v autodopravě a měli v ní úspěchy také v zahraničí, kde vlastnili pobočky v Itálii a Švýcarsku.

V roce 1991 je zakoupen nákladní automobil Liaz s hydraulickou rukou a přijat první zaměstnanec.

V roce 1992 je zakoupen další autojeřáb Tatra 148 a Avie a jsou zaměstnáni další zaměstnanci pro rozvoz zboží, především pro podnik Jednota. Postupně se firma rozšiřuje o další vozidla a zaměstance.

Roku 1996 jsme začali budovat nový areál firmy s odstavnými plochami a garážemi v průmyslové zóně na Markvartovické ulici v Hlučíně.

V roce 1998 jsme zakoupili náš první tahač značky Volvo spolu s návěsem značky Schwarzmüller.

V roce 2000 byla otevřená nová čerpací stanice pohonných hmot. Výhradním dodavatelem pohonných hmot je společnost OMV.

V roce 2006 jsme otevřeli novou automatickou mycí linku pro všechny typy vozidel od osobních, přes dodávky, až po nákladní auta a kamiony, včetně dvou boxů pro samoobslužné ruční mytí.

V roce 2009 se v našem areálu oteřela nová prodejna zahradní techniky Chlebiš STIHL a prodejna autodílů Midrla.

V roce 2015 jsme nově zakoupili a rozšířili areál o bývalou stolárnu, která se následně zrenovovala a nyní slouží pro servis komunální a žací techniky STIHL, Zetor, John Deere.

Kontakt

PIERAN Company s.r.o.
Markvartovická 1869/8
748 01 Hlučín

Julie Pieranová – „AUTODOPRAVA-PIERAN“
Gen. Svobody 14
748 01 Hlučín

Tel: +420 736 604 939
e-mail: dispecink@dopravapieran.cz